עכשיו שהחלטתם שאתם רוצים לצאת ולבלות לטייל בקרוואנים בסקנדינביה בצפון אירופה ולהתחיל את הטיול שלכם באחת ממדינות סקנדינביה ולא פחות חשוב החלתתם להשכיר את הקרוואן בחברת ראלי קרוואנים המתמחה בהשכרות קרוואנים בסקנדינביה, מה שנותר לכם לעשות זה להחליט על המדינה בסקנדינביה שהיא תהיה הראשונה להתחלת הטיול שאותו תרצו לטייל,  וזאת תעשו ממש רגע לפני שאתם רצים לבחור את הדגם המתאים לכם ובעמוד הזה תתחילו את החיפוש שלכם לחופשה הקרירה בצפון אירופה והמושלמת לטיול נופים ולצאת ל- טיול קרוואנים בסקנדינביה למגוון המדינות והיעדים בצפון אירופה.
השכרת קרוואן בסקנדינביה היא הבחירה הפופולרית ביותר לכל מי שרוצה לטייל בקרוואן באחד ממדינות צפון אירופה. השכרת קרוואן בסקנדינביה תיתן לכם השכרה מעט יקרה אך תחסוך הרבה נסיעה, גשרים ומעבורות יקרות וכמובן זתחסוך זמן טיול יקר. כפי שאתם מבינים בחירת מקום ההשכרה צריך לקחת בחשבון את יעד הטיסה שלכם והיכן היא נוחתת, לסקנדינביה טיסות רבות: טיסות סדירות עם עצירת ביניים באירופה כמו בגרמניה, שוויץ צרפת או הולנד, טיסות החסך לאוקוסט ישירות למגוון מדינות סקנדינביה כמו שוודיה, דנמרק ונורבגיה ועוד. מרבית תחנות השכרת הקרוואן בסקנדינביה קרובת לאחד משדות התעופה הרבים במדינות ולחלקן אף העברות מהשדה לתחנה עצמה. 
בסקנדינביה מגוון מדינות חלקן מחוברות יבשתית כמו נורבגיה דנמרק ושוודיה וחלקן נפרדות כמו פינלנד או איסלנד.

חשוב לזכור לבחור טיסות בשעות הנכונות לסקנדינביה  שלא שמגיעות מאוחר ביום ולא ממריאות מוקדם בבוקר (כיוון שתחנות ההשכרה בסקנדינביה נסגרות בשעה 17:00 או 18:00 ונפתחות ברובם רק בשעה 9:00 בבוקר), לא לשכוח כל תחנות ההשכרה בסקנדינביה סגורות בימי ראשון ובחגים מקומיים וכן פתוחות בשבת רק לפי הזמנות ובשעות חריגות לפי בקשה מראש ובתוספת תשלום.

מכאן התחילו את השלב הבא של תכנון  טיול קרוואנים בצפון אירפה בכך שתעשו את בחירת המדינה ואחר כך העיר שממנה תרצו לתחיל ולשכור קרוואן בסקנדינביה, פשוט לחצו על התמונה של אחת ממדינות סקנדינביה:

  • השכרת קרוואנים בנורבגיה
  • השכרת קרוואנים בשוודיה
  • השכרת קרוואנים בפינלנד
  • השכרת קרוואנים בדנמרק
  • השכרת קרוואנים באיסלנד