אוסטריה היא יעד תיירותי שקשה להתחרות בו בכל עונות השנה: נופים מדהימים אוכל טעים, ספורט חורף בהרי האלפים, טיולי טבע בקיץ, אדריכלות וארמונות מהמרשימה ומהמפוארות באירופה ומסורת מוסיקלית שמחה ונהדרת כל כך ובהם גם  הסרט המפוסם של  צלילי המוסיקה. בערים יש שפע של עניין למבקרים. וינה הבירה של אוסטריה היא  מרכז החיים המוסיקליים במדינה, העיר מלאה בבניינים יפיפיים. אולמות ותמורות של המוסיקה, האמנות והאדריכלות של הבתים הרחובות והגנים הובאו כמעט לידי שלמות בזלצבורג, עיר הולדתו של האזרח המפוסם ביותר באוסטריה - וולפגנג אמדאוס מוצרט. ולמרגלות הפסגות המושלגות שוכנת העיר אינסברוק שההרים הללו מהוות רקע מושלם לבניינים העתיקים המרתקים של מרכז העתיק של העיר.

פסטיבלים למוסיקה באוסטריה ניתן למצוא כל השנה, בינואר מתקיימים בווינה נשפי הקונצרטים של ראש השנה האזרחית. בפברואר כולם חוגגים את הקרנבל של לקראת הפסחה בשבוע פאשינג Fasching שמציין גם את תחילת האביב כמובן, ובמסגרתו מתקיימים נשפים ותערוכת של תחפושות שונות ומשונות. קרנבלים נוספים מתקיימים בערים אחרות באוסטריה וכן באזורים הכפריים וניתן למצוא אותם באגמי זלצקמרגוט בחג של קורפוס כריסטי או הפסטיבל הבינלאומי של וינה (שמתחיל מאמצע מאי ומסתיים באמצע יוני) אשר כולל תכנית אמנותית גדולה ונחשב בעייני האוסטרים לאירוע השיא של כל השנה. גם בחגיגות היום הארוך בשנה המתקיימות ב-21 ביוני שבהם מדליקים מדורות או הפסטיבל הבינלאומי של זלצבורג מתקיים בסוף יולי וחודש באוגוסט וכולל כמובן נגינת יצירות של מוצרט (המפורסם ואהוב של תושבי העיר). את החג הלאומי של אוסטריה חוגגים כאן בתאריך 26 באוקטובר כאשר בכל מקום תראו נפנופי דגלי אוסטריה. חגו של ניקולאס הקדוש הנחג בתאריך ה- 6 בדצמבר  הוא למעשה החג המציין את תחילתה של עונת חג המולד שווקי הקריסמס והעצי הקריסמס בכל מקום.

שטחה של אוסטריה משתרע בלב יבשת אירופה מרובה באגמים אך ללא גישה לים, היא מוקפת במדינות גרמניה, הרפובליקה הצ'כית, סלובקיה, הונגריה, סלובניה, איטליה ושוויץ. הרי האלפים עם אתרי הסקי המצויינים והרבים שבו משתרעים בחלקיה הדרומי והמערבי של המדינה והפסגה הגבוהה ביותר היא גרוסגלוקנר rossglockner (שבגובה 3797 מטר).

אוסטריה מחולקת לתשעה מחוזות 
במחוזות קורינתיאה (Kärnten) נמצאים אגמים רבים והיא נחשבת לאיזור עם הכי הרבה ימי שמש בשנה, המחוז הדרומי הזה גובל בסלובניה ומהווה שילוב נפלא של שמש מים ואןוכל טעים.

מחוזות  אוסטריה תחתית (נידראסטרייך- Niederösterreich), בורגנלאנד (Burgenland) ושטיירמארק (Steiermark) הם אזורי היין החשובים ביותר במדינה. 


מחוז הטירול נמצא בלב האלפים האוסטריים, הוא אחד מהמקומות היפים ביותר באוסטריה ואחד מאזורי התיירות המפורסמים ביותר בעולם כולו. זהו אזור הררי ברובו הכולל בתוכו את רכס הרי האלפים האצטלים שהיופי הסלעי המשגע שלהם מושך אליו מבקרים ובעיקר גולשי סקי רבים. אבל בקיץ זהו גן עדן למטפסים, לטיילים ודייגים כאשר המחוז מלא בערי נופש קטנות ומקסימות. העיר הגדולה במחוז היא העיר אינסברוק היושב על מפגש הכבישים בין אוסטריה איליה ושוויץ.

מחוז זלצבורג (Salzburg) שפירוש השם שלה טירת המלח היא ממוקמת במרכז אוסטריה, סמוך לגבול גרמניה ובירת המחוז היא העיר זלצבורג (שהיא גם מחוז בפני עצמו במדינה)  הנהר הגדול הזורם במחוז הוא הזלצך,  בדרום המחוז משתרעים הרי האלפים, ובהם נמצאים גם ההרים דאכשטיין והגרוסגלוקנר.  אחת העיירות המפורסמות במחוז היא כמובן עיירת המרפא באד הופגאסטיין 
לאחר צאת הסרט "צלילי המוזיקה" זכתה זלצבורג לפרסום ומבקרים רבים עוד באים לעיר ולסביבתה לראות את הבית והאתרים שבהם צולם הסרט.

העיר וינה היא בירת אוסטריה והיא עיר שהיא אחת מבין מדינות הפדרציה האוסטרית. וינה ממוקמת על נהר הדנובה במרכז אירופה קרוב לצ'כיה, הונגריה וסלובקיה. היא העיר הגדולה ביותר באוסטריה. וינה היא מהערים המתוירות באירופה. המרכז ההיסטורי של וינה הוכרז על ידי אונסק"ו בשנת 2001 כאתר מורשת עולמית, לאמנות מסורת ארוכה בווינה, במיוחד בתחומים של תיאטרון, אופרה, מוזיקה קלאסית וציור. מלבד תיאטרון הבורג וסניפו, תיאטרון האקדמיה, גם הפולקסתיאטר של וינה ותיאטרון ביוזפשטט מציעים רמה גבוהה של מופעי תיאטרון. בווינה גם מספר רב של בתי תיאטרון קטנים שלרוב שווים או קרובים באיכותם לתיאטראות הגדולים, או שמציעים מופעים פחות שגרתיים כמו מופעים מודרניים ניסיוניים או קברט.
 
זלצקמרגוט (Salzkammergut)  אינו מחוז אלא מעיין מוז חלא רישמי אשר מכונה לפעמים "המחוז העשירי" וחלקיו של איזור זה נמצאים באוסטריה עילית, זלצבורג ושטירה. פירוש השם הוא "ארץ של מכרות מלח" כאשר המלח היה מוצר יקרא הוא היה הגורם לעושרה ולפרסומה של זלצבורג. החבל עצמו הוא אחד האזורים בעלי הנוף המרשים ביותר באוסטריה כולה וכולל כ- 75 אגמים, נהרות, רכסי הרים ועיירות וכפרים ציוריים.